Mówili o uzależnieniach i ich wpływie na życie młodych ludzi

Mówili o uzależnieniach i ich wpływie na życie młodych ludzi
fot. KPP Lubin Młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lubińskiego i polkowickiego debatowała o uzależnianiach na podstawie filmu „Amy”, opowiadającym o znanej piosenkarce Amy Winehouse, która zmarła w wyniku przedawkowania.
istotne.pl policja

24 listopada do działań w zakresie profilaktyki uzależnień, zorganizowanych przez kino Helios w Lubinie oraz „Gazetę Wyborczą”, włączyła się lubińska policja oraz specjalista terapii uzależnień i psychoterapeuta.

Uzależnienie i ich wpływ na życie młodych ludzi, a także pytanie, czy można samemu wyjść z nałogu – były tematem przewodnim spotkania. W debacie udział wzięli uczniowie z 5 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu lubińskiego i polkowickiego. Młodzież po obejrzeniu filmu „Amy”, prawdziwej historii piosenkarki Amy Winehouse, która była uzależniona od alkoholu i narkotyków, mogła zadawać pytania i prowadzić dyskusję na temat uzależnień, skutków brania narkotyków i picia alkoholu. Omówiono również konsekwencje prawne posiadania, handlu, produkcji czy obrotu tymi substancjami.

Prowadzona profilaktyka jest dla młodzieży bardzo ważna, gdyż na podstawie prawdziwych historii oraz spotkań z ludźmi, którzy na co dzień mają do czynienia z tragediami ludzkimi spowodowanymi uzależnieniem, bardziej do nich przemawia i uświadamia, do czego może prowadzić zażywanie środków odurzających, psychoaktywnych czy alkoholu i jak ciężko samemu sobie z tym nałogiem poradzić. A także jak podstępna jest ta choroba.

KPP Lubin/ii