Mówiły o dopalaczach i cyberprzemocy

Mówiły o dopalaczach i cyberprzemocy
fot. www.sxc.hu (sqback) Do młodzieży policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej docierają na prelekcjach w szkołach. Tym razem ważne informacje przekazane zostały również ich rodzicom i opiekunom.
istotne.pl policja

Aby rodzice mogli skutecznie spełniać swoją rolę i chronić dzieci od różnych zagrożeń, muszą zostać wyposażeni w niezbędną wiedzę. Dlatego policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej zostały zaproszone przez Powiatowe Centrum Pomocy Społecznej na spotkanie z rodzicami i opiekunami prawnymi, aby uświadomić ich w temacie zagrożeń płynących ze strony dopalaczy oraz cyberprzemocy.

Każdy z zainteresowanych mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat działania w sytuacji kontaktu dziecka z zabronionymi substancjami, albowiem mówiono o objawach zatrucia dopalaczami, źródłach problemów i sposobach przeciwstawiania się zagrożeniu. Ponadto rozmawiano o często występującym wśród młodzieży zjawisku cyberprzemocy. Na podstawie prezentacji multimedialnej pokazano szczególne niebezpieczeństwo tego zjawiska, czyli szybkość rozpowszechniania materiałów kierowanych przeciwko ofierze oraz ich powszechną dostępność w sieci.

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się, gdzie ich podopieczni mogą szukać pomocy w razie stania się ofiarą cyberprzemocy, a także usłyszeć odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z odpowiedzialnością karną. Zainteresowanie rodziców było duże.

– Wnioski nasuwające się po spotkaniu potwierdzają, że działań prewencyjnych nie należy ograniczać do samych uczniów – mówią lubińskie policjantki. – W wielu sytuacjach właściwy nadzór ze strony opiekuna pozwala szybciej reagować na zagrożenie.

KPP Lubin/ii