Przedszkolaki z Rudnej sadzą tulipany

Przedszkolaki z Rudnej sadzą tulipany
fot. Gmina Rudna W ramach akcji edukacyjno-charytatywnej na rzecz opieki paliatywnej i hospicyjnej nad ciężko chorymi dziećmi „Pola nadziei” maluchy z przedszkola w Rudnej sadzą cebulki kwiatów.
istotne.pl przedszkole, gmina rudna

– Akcja ma charakter symboliczny, a jej celem jest szerzenie idei opieki hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych – wyjaśnia Elżbieta Jędrzejewska, dyrektorka placówki.

Poprzez społeczną zbiórkę funduszy wśród rodziców zebrano pieniądze na zakup cebulek tulipanów i żonkili, które dzieci posadziły wokół przedszkola. Wiosną, kiedy kwiaty zakwitną, zostaną ścięte i podczas publicznej kwesty sprzedane. Uzyskane fundusze dzieci przekażą na opiekę nad ciężko chorymi.

– Akcja integruje osoby, które chcą, tak jak my, włączyć się w dzieło pomocy hospicjum. Cebulki żonkilowe zasadzone przez nas jesienią odrodzą się na wiosnę i rozkwitną w naszym ogrodzie. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata – podkreśla Elżbieta Jędrzejewska.

Gmina Rudna/ii