Gmina Rudna sprzedaje nowo wybudowane mieszkania w atrakcyjnych cenach i lokalizacji

Gmina Rudna sprzedaje nowo wybudowane mieszkania w atrakcyjnych cenach i lokalizacji
fot. Gmina Rudna Nieruchomości są usytuowane w Rudnej, przy pl. Zwycięstwa 16 oraz przy ul. Ścinawskiej 2, nieopodal ratusza.
istotne.pl gmina rudna

Mieszkania mają powierzchnię od 28 m² do 83 m² i deweloperski standard wykończenia, obejmujący wykonanie instalacji elektrycznej, gazowej, CO i instalacji telefonicznej. Do lokali doprowadzona jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Do wykonania pozostają okładziny podłogowe, stolarka drzwiowa wewnętrzna, montaż osprzętu elektrycznego i armatury sanitarnej oraz, wg uznania nabywcy, okładziny ścienne w kuchni i łazience. Ceny wywoławcze zaczynają się od 2670 zł za m².

– Lokale mieszkalne sprzedawane są w drodze przetargu (licytacja ). Jeżeli kolejne przetargi zakończą się wynikiem negatywnym, lokale mogą być zbyte w drodze rokowań, z możliwością rozłożenia ceny nieruchomości na raty. Maksymalnie płatności mogą zostać rozłożone na 10 lat – informuje Danuta Bajus-Świątek z Referatu Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Komunalnych.

Obecnie Gmina administruje 117 lokalami, z których 88 to mieszkania komunalne, a 29 to lokale socjalne. Łączna powierzchnia mieszkań administrowanych przez gminę wynosi prawie 6 tysięcy m². Lokale komunalne są sprzedawane w drodze bezprzetargowej z zastosowaniem 90% bonifikaty.

Na stronie samorządu więcej o tym, że Gmina Rudna sprzedaje nowo wybudowane mieszkania w atrakcyjnych cenach i lokalizacji.

Gmina Rudna/ii