Gmina Rudna: szczegółowe kontrole podłączeń do wodociągu. Zgłoś się sam, wówczas obejdzie się bez policji

Gmina Rudna: szczegółowe kontrole podłączeń do wodociągu. Zgłoś się sam, wówczas obejdzie się bez policji
fot. www.sxc.hu (ArtMast) Już wkrótce rusza sprawdzanie liczników i podłączeń do sieci wodociągowej. Gminna akcja związana jest z wykrytymi w ostatnim czasie przypadkami nielegalnego poboru wody i używania jej do podlewania ogrodów.
istotne.pl policja, gmina rudna, pwik bolesławiec

Do końca września można zgłaszać do wydziału gospodarki komunalnej nieopomiarowany pobór wody. Po podpisaniu umowy z gminą i wniesieniu opłaty za pobraną wodę sprawa nie będzie zgłaszana na policję. Po tym terminie właściciele stwierdzonych nieopomiarowanych podłączeń mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. Organ orzekający może również nałożyć obowiązek zapłaty 1 tysiąca złotych za każdy miesiąc, w którym była nielegalnie pobierana woda lub nielegalnie odprowadzane ścieki. Sprawa będzie również zgłaszana policji.

– Od pewnego czasu dokładnie sprawdzamy pobór wody na naszych podstacjach i porównujemy go z deklaracjami właścicieli posesji. Wychwytujemy w ten sposób nielegalne podłączenia do gminnej sieci. Zdecydowaliśmy, że do końca miesiąca damy szansę tym osobom, które zdecydują się zalegalizować nieopomiarowany pobór. A od października będziemy prowadzić szczegółowy kontrole wszystkich podstacji, liczników i podłączeń w każdym domu – informuje Halina Zbroińska, pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Gminie Rudna.

Rocznie gmina produkuje prawie 350 tys. m³ wody.

Gmina Rudna/ii