8 edycja Polskiego Dnia Bluesa. Zagrają: Midnight Blues, The Mohers Band i Hard Times

Hard Times
fot. CK Muza CK Muza zaprasza 18 września o godz. 19:00 do Klubu Pod Muzami. Bilety: 30 zł (w dniu koncertu 40 zł).
istotne.pl 0 koncert, blues, ck muza lubin, miasto lubin

Reklama

Midnight Blues powstał w 2007 roku (obecny skład skrystalizował się w 2015 roku). Muzyka zespołu to szeroko rozumiany blues z elementami rocka i fusion. Grupa startowała w wielu przeglądach bluesowych, zajmując wysokie miejsca, najczęściej pierwsze. Obecnie pracuje nad nowym materiałem, który chce zarejestrować. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, często grający w otwartej formie. A to oznacza, że muzyka jest tworzona tu i teraz. Koncerty Midnight Blues to dawka energii, po której każdy powinien poczuć się lepiej.

Skład kapeli:

  • Jarek Saniewski – śpiew
  • Paweł Wawrzyniak – gitara
  • Jacek Talko – gitara
  • Mariusz Wilanowski – harmonijka
  • Krzysztof Borowski – bas
  • Stanisław Krawczyk – perkusja.

Zespół The Mohers Band powstał w październiku 2007 r. Jak sami mówią:

Jesteśmy grupą rock’n’rollowych zapaleńców i każdy z nas jest z innej „bajki”, muzycznej rzecz jasna. Różnica temperamentów oraz zróżnicowane gusta muzyczne członków bandu sprawiły, że muzyka zespołu nie jest tylko bluesowa czy też tylko rockowa. Jest to mieszanka, wypadkowa naszych preferencji, upodobań czy też fascynacji muzycznych. Założycielem grupy jest gitarzysta Kuba Chomiak. Bodźcem, który zadecydował, że to „już”, że to jest moment na założenie kapeli, było poznanie obecnego wokalisty zespołu Kamila Kulczyckiego, ponieważ nie łatwo znaleźć kogoś, kto będzie wiarygodny w tym gatunku muzycznym. W następnej kolejności znalazł się drugi gitarzysta oraz perkusista. Wszystko układało się już ładnie i pięknie kiedy basista, który wstępnie wyraził chęć uczestniczenia w projekcie, zrezygnował z braku czasu, więc kwestia basisty pozostała otwarta. Na ratunek załamanemu poszukiwaniami siostrzeńcowi Kubie pośpieszył Rafał Duszyński, który po wielu rozmowach i „wjazdach” na rock’n’rollową ambicję w końcu zdecydował się zostać przewodniczącym sekcji rytmicznej The Mohers Band. Przez 8 lat działalności zagraliśmy dziesiątki koncertów w klubach i na plenerach, nierzadko wspólnie z gwiazdami polskiej muzyki z pogranicza bluesa i rocka. Z różnych przyczyn skład zespołu ulegał dosyć częstym zmianom. Na dzień dzisiejszy oprócz trzonu zespołu (Rafał, Kamil i Kuba) w zespole grają: Krzysztof „Krzysiuniuniu” Gumienny na gitarze i Stanisław „Marysia” Krawczyk na perkusji. Tworzymy własną muzykę, ale nie stronimy od coverów, które uświetniają każdy koncert zespołu.

Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa, grających trochę bluesa, trochę folku, trochę na smutno o miłości i trochę na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Są zapraszani na międzynarodowe festiwale, bo nikt wcześniej nie mieszał gospel z flamenco ani bluesa z krakowską balladą. Pomimo tej stylistycznej niejednoznaczności Łukasz Wiśniewski w ankiecie czasopisma „Twój Blues” został uznany za najlepszego harmonijkarza roku 2011, a Piotr Grząślewicz za najlepszego gitarzystę. Rok później album „Trio” zdobył tytuł Płyty Roku 2012 w plebiscycie portalu Bluesonline.pl.

CK Muza/ii

Reklama