Znak drogowy zaprowadzi mnie do szkoły

Znak drogowy zaprowadzi mnie do szkoły
fot. Krzysztof Gwizdała Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie co roku zapraszani są do szkół, aby przybliżać dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
istotne.pl policja, konkurs

Każde dziecko uczy się, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach, na jakim świetle, po której stronie jezdni, jeśli nie ma chodnika, gdzie bezpiecznie można się bawić, nie narażając się na niebezpieczeństwo potrącenia przez pojazdy.

Teraz, aby utrwalić wiedzę i jeszcze raz przypomnieć, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie serdecznie zapraszają szkoły podstawowe do udziału w konkursie plastycznym pn. „Znak drogowy zaprowadzi mnie do szkoły”.

Celem konkursu jest:

  • propagowanie bezpiecznego zachowania i poruszania się po drogach publicznych
  • uświadomienie dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest to, aby orientowały się w przepisach ruchu drogowego; aby podstawowe znaki drogowe nie były im obce.

KPP Lubin zaprasza wszystkie dzieci ze szkół podstawowych klas III do narysowania, pomalowania, naszkicowania – w dowolnym rozmiarze, dowolną techniką – znaków drogowych. – Dodatkowo, aby utrwalić w pamięci dziecka, co każdy znak oznacza, autor narysowanego znaku opisze jego znaczenie – mówią organizatorzy konkursu. – Zapraszamy do nauki poprzez zabawę, z jakże ważnego dla każdego z nas tematu bezpieczeństwa.

Szczegóły konkursu zostaną przekazane pisemnie do każdej szkoły z terenu naszego miasta.

KPP Lubin