Dynie giganty

Dynia
fot. freeimages.com (Jacqueline Schacht) W gminie Rudna trwa konkurs na najcięższą dynię. Na razie warzywa podlewamy i pozwalamy. aby nadal rosły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 listopada o godzinie 16.00 w Centrum Kultury w Rudnej.
istotne.pl 0 konkurs, dynia, gmina rudna, miasto lubin

Reklama

Wtedy organizatorzy poproszą o przywiezienie gigantów, tak aby można je było publicznie zważyć. Danuta Smolna, sołtys Starej Rudnej, pochwaliła się swoimi okazami. Najcięższa waży 51 kg i ma ponad pół metra średnicy. W obwodzie przekracza ponad metr. – Ziarna pochodzą z Ogrodu Botanicznego od specjalnie wyselekcjonowanych roślin, których owoce ważyły znacznie ponad 100 kg. A do tego jeszcze woda i dobra ziemia. Dynie lubią dużo nawozu – zdradza tajemnice uprawy.

– Na razie prosimy nie zrywać dyń – mówią organizatorzy. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 listopada (sobota) o godzinie 16.00. Wtedy dopiero komisja konkursowa publicznie zważy dostarczone dynie. Właściciel najcięższej dyni wygra bezpłatny weekendowy pobyt w hotelu Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.

Najcięższa dynia w Polsce, wyhodowana w ubiegłym roku, ważyła… 598 kg. Jej właściciel przywiózł ją na Festiwal Dyni organizowany przez wrocławski Ogród Botaniczny.

Więcej o konkursie i zdjęcia dyń gigantów na stronie Gminy Rudna.

Gmina Rudna/ii

Reklama