Zniszczył drogę leśną, straty to ponad 35 tys. zł

Zniszczył drogę leśną, straty to ponad 35 tys. zł
fot. KPP Lubin Pomimo zakazu wjechał samochodem do lasu. Tam „testował” swój pojazd.
istotne.pl policja, wandalizm, straż leśna

Od dłuższego czasu w naszym kraju panuje susza, a co za tym idzie – obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi do lasu. Wszyscy teoretycznie wiedzą, jak ważne jest utrzymanie w należytym stanie dróg leśnych, które w przypadku pożaru mogą stanowić jedyną drogę dotarcia do źródła ognia. Niestety, inaczej było w przypadku 21-letniego mieszkańca gminy Rudna.

Nadleśnictwo powiadomiło policję o tym, że zniszczona została dopiero co wyremontowana droga leśna. Straty oszacowano na ponad 35 tys. zł.

Policjanci i strażnicy leśni ustalili, że nowo odremontowaną drogę zniszczył 21-latek z gminy Rudna, który nie zważając na zakaz, właśnie tam testował swoje auto. Gwałtowne hamowanie, przyspieszania, zawracanie na ręcznym – wszystko to niszczyło nawierzchnię, ale to nie robiło na młodym kierowcy żadnego wrażenia. Mało tego – można przypuszczać, że świetnie się bawił.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia. Co więcej, właściciel drogi z całą pewnością będzie dochodził swoich praw, tak aby jej naprawa została wykonana na koszt 21-latka.

KPP Lubin/ii