Policjant z drogówki uratował starszą kobietę z płonącego mieszkania

Pożar
fot. freeimages.com (Fastfood) Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji, patrolując teren miasta, zauważył w jednym z mieszkań pożar.
istotne.pl 0 policja, straż pożarna, pożar, miasto lubin

Reklama

8 maja 2016 r., po godz. 11.00, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji, przejeżdżając radiowozem przez centrum miasta, zauważył grupę ludzi, którzy krzyczeli, że w jednym z mieszkań się pali. Funkcjonariusz od razu przekazał tę informację dyżurnemu, a ten powiadomił straż pożarną.

Policjant, nie czekając na przybycie ratowników, sam rozpoczął ewakuację mieszkańców klatki, w której wybuchł pożar. Najpierw skierował się na piętro, na którym znajdowało się mieszkanie, z którego wydobywał się dym. Nikt jednak nie otwierał drzwi. Gdy zapukał do sąsiadów, aby poinformować ich o zagrożeniu, okazało się, że była tam właścicielka płonącego mieszkania.

Starsza kobieta, zamiast opuścić budynek, weszła do swojego lokalu i mimo wezwania funkcjonariusza nie chciała z niego wyjść. Policjant ruszył za nią. Wszystkie pomieszczenia były zadymione. Funkcjonariusz, mając na uwadze istniejące zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, siłą wyprowadził ją z domu w bezpieczne miejsce.

Jak wstępnie ustalili policjanci i strażacy, prawdopodobną przyczyną pożaru była pozostawiona w mieszkaniu zapalona świeca.

KPP Lubin/ii

Reklama