Inauguracja nowego roku akademickiego UTW

Inauguracja nowego roku akademickiego UTW
fot. Gmina Rudna Wykłady, szkolenia, wycieczki, spotkania autorskie, a także nauka tańca flamenco i taniec brzucha. Na takie zajęcia w roku akademickim 2015/2016 uczęszczać będzie 65 seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudnej.
istotne.pl gmina rudna, utw bolesławiec

– Czekaliśmy z utęsknieniem na kolejny rok. To już czwarta moja edycja i każdą kolejną jestem coraz milej zaskoczona. Tutaj nie ma co liczyć na nudę – mówi Barbara Wilczura, jedna ze studentek Uniwersytetu.

Będą spotkania autorskie, zumba w wydaniu gold, adresowana do seniorów, i taneczne wieczorki. W programie uwzględnione są również warsztaty z Iloną Wargacką – coachem i trenerką rozwoju osobistego, wycieczki do teatru muzycznego Capitol we Wrocławiu, a także warsztaty robienia kapeluszy.

Pierwsze spotkanie seniorów odbyło się 4 lata temu i finansowo wspierane było z programów Unii Europejskiej oraz Gminy Rudna. Zmiany przepisów spowodowały jednak, że od 3 lat finansuje je już tylko gmina. W tym roku akademickim, lokalne władze na funkcjonowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku i dojazdy studentów na zajęcia w Rudnej przeznaczą 50 tys. złotych.

– Zapewniam, że będę robił wszystko, żeby wspierać naszych seniorów. Pieniądze, jakie gmina przeznacza na ten cel, nie są na pewno pieniędzmi zmarnowanymi – zaznacza Władysław Bigus, wójt Gminy Rudna.

Studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każda osoba, która ukończyła 50 rok życia, bez względu na wcześniejsze wykształcenie. Już od przyszłego semestru studenci otrzymają również nowe miejsce do spotkań w wyremontowanym budynku Centrum Kultury w Rudnej.

Gmina Rudna/ii