Seryjny włamywacz w rękach policji. Ukradł mienie warte ponad 60 tys. zł

Klucze
fot. KPP Lubin Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Ścinawa, który od czerwca do października wielokrotnie włamywał się do piwnic oraz garaży.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie, miasto lubin

Reklama

W ciągu ostatnich kilku miesięcy policjanci z lubińskiej komendy przyjęli wiele zawiadomień o kradzieżach rowerów, elektronarzędzi oraz innych przedmiotów z piwnic, pomieszczeń gospodarczych oraz garaży w Lubinie.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy zatrzymali sprawcę... 57 czynów.

Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec gminy Ścinawa z włamań uczynił sobie stałe źródło dochodu, albowiem czynił to regularnie od czerwca do października br. Ukradł mienie o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna włamywał się najczęściej do piwnic, wózkowni oraz innych pomieszczeń gospodarczych za pomocą narzędzia, które służyło mu do otwierania kłódek. A gdy się to nie udawało, wyłamywał je lub uszkadzał w inny sposób, pokonując zabezpieczenie. Policjanci znaleźli przy nim również wiele kluczy.

Mężczyzna skradzione mienie sprzedawał przypadkowym osobom. Interesowało go wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość, m.in. rowery, wędki, wiertarki, szlifierki, inne elektronarzędzia, opony samochodowe.

Sprawca był już karany za kradzieże i włamania. Przyznał się do winy. Grozi mu do 10 lat więzienia. Zastosowano wobec niego też dozór policyjny.

KPP Lubin/ii

Reklama