Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkoły w Chobieni posprzątali świat

Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkoły w Chobieni posprzątali świat
fot. Gmina Rudna Prawie 200 osób – uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Chobieni – wzięło udział w tegorocznej akcji sprzątania świata.
istotne.pl akcja, ekologia, gmina rudna, chobienia

Terenem sprzątania zostały objęte miejscowości należące do obwodu szkoły: Brodowice, Ciechłowice, Chełm, Chobienia, Górzyn, Kębłów, Miłogoszcz, Nieszczyce, Naroczyce, Olszany, Orsk i Radoszyce.

Przed rozpoczęciem pracy nauczyciele przeprowadzili pogadanki, w których omówili ideę akcji oraz zwrócili szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy pracy i poruszaniu się po drogach publicznych.

– Od wielu lat propagujemy ideę sprzątania świata i dbamy o właściwy wygląd naszego otoczenia, dlatego chętnie podejmujemy się różnych zadań na rzecz środowiska i jego ochrony. Jak każdego roku swoją pomocą służył nam także Urząd Gminy Rudna, który zaopatrzył nas w worki na odpady i rękawice do ich zbierania – informuje Roman Kuziak, dyrektor ZS w Chobieni.

W miejscowościach posprzątane zostały place zabaw, tereny wokół przystanków autobusowych i świetlic wiejskich, pobliskie parki, pobocza dróg wraz z rowami, boiska oraz okolice cmentarzy.

Łącznie zebrano około 27 worków śmieci.

Gmina Rudna/ii