Gmina Rudna oczarowała seniorów

Gmina Rudna oczarowała seniorów
fot. Gmina Rudna 80 osób z lubińskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zwiedziło gminę Rudna.
istotne.pl 0 gmina rudna, miasto lubin

Reklama

Byli zaskoczeni odnowionymi zabytkami, przyrodą i urodą przydomowych ogrodów. W Rudnej obejrzeli zabytkową cerkiew i ratusz, odrestaurowany Pałac Radomiłów, rynek w Chobieni, nowoczesny most na Odrze w Radoszycach i gminne tereny rekreacyjne. – Ujęła nas ogromna gościnność i otwartość władz gminy – podkreśla Tadeusz Madetko, przewodniczący Związku Emerytów. – Wcześniej zwiedzaliśmy miejscowości w gminie wiejskiej Lubin oraz Ścinawę. Rudna oczarowuje ładem i porządkiem. Bardzo wiele tutaj się zmieniło. Są przepiękne tereny rekreacyjne i wiele zabytków. Widać dobrą rękę gospodarza – dodaje.

Aktywność emerytów z powiatu lubińskiego wspierają władze gminy Rudna, a także Ścinawy i powiatu lubińskiego. – Rudna wyróżnia się aktywnością, a także przyrodą i zabytkami – odpowiada Adam Myrda, starosta lubiński, pytany o wyróżnik gminy.

Ogromne wrażenie wywołał sam rynek w Rudnej. Uczestnicy spotkania nie kryli opinii, że pierwszy raz widzą tak zadbane miasteczko. Poznali też niezwykłą historię mieszkańców. Część pochodzi z Kresów Wschodnich, jest ogromna społeczność Łemków i wiele osób, które osiedliły się tutaj po powstaniu Zagłębia Miedziowego.

– Samorząd wspiera i będzie wspierał każdą formę działalności, która prowadzi do zbliżenia ludzi. To jest klucz do wzajemnego poznania się i porozmawiania. Kiedy znika anonimowość, możemy być razem i razem działać – mówi Władysław Bigus, wójt Gminy Rudna.

Gmina Rudna oczarowała seniorówGmina Rudna oczarowała seniorówfot. Gmin Rudna

Wycieczka po gminie zakończyła się popołudniowym piknikiem i tańcami. Więcej o wizycie w gminie Rudna 80 osób z lubińskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na stronie samorządu.

Gmina Rudna/ii

Reklama