Zwykły-niezwykły przejazd rowerowy za nami

Przejazd
fot. KPP Lubin Kilka kilometrów na rowerze, tłum kolarzy świętujących Europejski Dzień bez Samochodu. Tak przebiegła po raz kolejny akcja „Zwykły-Niezwykły rowerowy przejazd przez miasto”. Lubińska policja zapewniała porządek i bezpieczeństwo uczestników.
istotne.pl 0 policja, akcja, rower, miasto lubin

Reklama

W minioną sobotę 19 września, dokładnie o godz. 14.00, na lubińskich błoniach rozpoczął się „Zwykły-Niezwykły rowerowy przejazd przez miasto”.

Akcja odbywa się cyklicznie w ramach obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu. Przejazd rowerzystów odbył się po drogach publicznych Lubina, przy wstrzymanym poprzecznym ruchu kołowym na czas przejazdu kolumny.

Akcję Urzędu Miasta, jak co roku, wspiera lubińska policja, zapewniając bezpieczeństwo, porządek w czasie trwania imprezy (poprzez wystawienie posterunków kierowania i blokowania ruchu oraz pilotowanie przejazdu uczestników).

W celu prawidłowego zabezpieczenia trasy w akcji wzięło udział 12 policjantów lubińskiej komendy i 7 funkcjonariuszy straży miejskiej.

Po przejeździe kilku kilometrów głównymi ulicami Lubina rowerzyści powrócili na start, gdzie mogli wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

KPP Lubin/ii

Reklama