„Trzeźwy poranek” jednak nie dla wszystkich

„Trzeźwy poranek” jednak nie dla wszystkich
fot. KPP Lubin Policjanci z lubińskiej drogówki od godzin porannych 21 września 2015 roku prowadzili cykliczną akcję „Trzeźwy Poranek”.
istotne.pl alkohol, policja, akcja

Tuż po rozpoczęciu działań, około godziny 6.30, na drodze krajowej nr 3, na zjeździe w kierunku ulicy Hutniczej, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego autobusem marki Bova.

Jak się okazało, ten 39-letni mieszkaniec Lubina, przewożąc pracowników z nocnej zmiany do domu, miał w swoim organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. W trakcie kontroli policjanci ujawnili ponadto między innymi niesprawności układu hamulcowego oraz systemu zamykania drzwi, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Inny patrol drogówki godzinę później na ulicy Małomickiej w Lubinie ujawnił 59-letniego mieszkańca gminy Lubin, który jechał ciągnikiem, będąc w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie stwierdzono blisko 0,9 promila alkoholu.

W tym samym czasie w Ścinawie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 39-letnią mieszkankę powiatu wołowskiego, która zawoziła swoją córkę na zajęcia do gimnazjum. Kobieta popełniła przestępstwo, kierując osobówką w stanie nietrzeźwości, miała bowiem ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Takie akcje mają przede wszystkim na celu przypominać wszystkim kierującym, iż każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie prowadzi do zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem.

Policja przypomina, iż za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Lubin/ii