„Trzeźwy poranek” jednak nie dla wszystkich

Autobus
fot. KPP Lubin Policjanci z lubińskiej drogówki od godzin porannych 21 września 2015 roku prowadzili cykliczną akcję „Trzeźwy Poranek”.
istotne.pl 0 alkohol, policja, akcja, miasto lubin

Reklama

Tuż po rozpoczęciu działań, około godziny 6.30, na drodze krajowej nr 3, na zjeździe w kierunku ulicy Hutniczej, policjanci zatrzymali do kontroli kierującego autobusem marki Bova.

Jak się okazało, ten 39-letni mieszkaniec Lubina, przewożąc pracowników z nocnej zmiany do domu, miał w swoim organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. W trakcie kontroli policjanci ujawnili ponadto między innymi niesprawności układu hamulcowego oraz systemu zamykania drzwi, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Inny patrol drogówki godzinę później na ulicy Małomickiej w Lubinie ujawnił 59-letniego mieszkańca gminy Lubin, który jechał ciągnikiem, będąc w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie stwierdzono blisko 0,9 promila alkoholu.

W tym samym czasie w Ścinawie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 39-letnią mieszkankę powiatu wołowskiego, która zawoziła swoją córkę na zajęcia do gimnazjum. Kobieta popełniła przestępstwo, kierując osobówką w stanie nietrzeźwości, miała bowiem ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Takie akcje mają przede wszystkim na celu przypominać wszystkim kierującym, iż każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie prowadzi do zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem.

Policja przypomina, iż za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Lubin/ii

Reklama