Dokonał trzech rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Został tymczasowo aresztowany

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) W ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy wpadł 32-letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie trzech napadów. W dwóch z nich posłużył się przedmiotem przypominającym broń palną. W ostatnim – nożem.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

Sposób działania sprawcy zawsze był ten sam. Zamaskowany wchodził do lokalu, który chciał okraść. Następnie przedmiotem przypominającym broń groził obsłudze, żądając wydania pieniędzmi, a gdy osiągnął swój cel, uciekał z łupem.

W ostatnim przypadku zatrzymany mężczyzna posłużył się nożem. Złapał kobietę pracującą w jednym z salonów gier i grożąc jej ostrym narzędziem, zażądał wydania pieniędzy. Zdecydowana postawa kobiety spowodowała, że sprawca uciekł. Mężczyzna tylko lekko ranił poszkodowaną.

Od pierwszego zgłoszenia nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze przeanalizowali szereg informacji zgromadzonych w tym postępowaniu, w wyniku czego ustalili i zatrzymali podejrzanego 32-latka z Lubina.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował już lubinianina na 3 miesiące. Teraz może mu grozić do 12 lat odsiadki.

KPP Lubin/ii

Reklama