Wpadli z marihuaną. Jeden z nich był poszukiwany listem gończym

Marihuana
fot. freeimages.com (Yasson) Policjanci z SPPP w Legnicy, pełniąc służbę na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którego pasażerowie nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.
istotne.pl 0 policja, narkotyki, list gończy, miasto lubin

Reklama

Do zdarzenia doszło 11 lutego o godz. 19.00 na osiedlu Przylesie w Lubinie. Funkcjonariusze z legnickiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli samochód osobowy m-ki Ford, jego pasażerowie nie mieli bowiem zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli mundurowi zauważyli, że pasażerowie próbują schować jakieś zawiniątka. Jak się okazało, była to marihuana. Zatrzymani mieli przy sobie blisko 20 porcji tego narkotyku. Wszyscy pasażerowie zostali zatrzymani.

Za kierownicą siedział 21-latek, a pasażerami byli 21-, 23- i 31-latek (wszyscy są mieszkańcami Lubina). Jeden z mężczyzn nie miał przy sobie dokumentów. Powiedział, jak się nazywa, a jego koledzy to potwierdzili; okazało się jednak, że kłamie, bo lubińscy policjanci rozpoznali w nim mężczyznę poszukiwanego listem gończym.

Pasażerowie zostali ukarani mandatami w wysokości 100 złotych za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jeden z nich – za używanie słów wulgarnych. Ponadto odpowiedzą za umyślne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do tożsamości osoby legitymowanej.

Grozi im do 3 lat więzienia.

KPP Lubin/ii

Reklama