Bezpieczna kobieta po raz siódmy

Ręka
fot. freeimages.com (penywise) Rusza kolejna, siódma już, edycja nieodpłatnego kursu samoobrony dla pań „Bezpieczna Kobieta”. Do 29 lutego 2016 roku (albo do wyczerpania limitu 100 miejsc) będą trwały zapisy.
istotne.pl 0 policja, kobieta, miasto lubin

Reklama

Zespół Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzi zapisy na kolejną edycję programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna Kobieta”, które będą trwały do 29 lutego 2016 roku albo do wyczerpania limitu 100 miejsc. Kurs poprowadzi instruktorka z lubińskiej szkoły Krav Maga Agnieszka Kazimierów.

– Przypominamy, że techniki szkoły Krav Maga oparte są na naturalnych odruchach obronnych, które doskonalone są w czasie treningu, tak aby w sytuacji realnego zagrożenia napadnięty nie dał się zranić i zadziałał najwcześniej jak to możliwe. Kursantki nauczą się nie tylko reagować szybko, ale prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się adekwatnie do ataku – tłumaczą lubińscy mundurowi.

15 marca w pubie Euforia w Lubinie kursantki będą mogły trenować, a przede wszystkimi uczyć się samoobrony w lokalu, czyli miejscu, gdzie jest mała przestrzeń, tłum ludzi i brak możliwości szybkiego oddalenia się od sprawcy.

Kolejnym ze spotkań, poza salą gimnastyczną, będzie trening „Na Szpilkach”, który odbędzie się 22 marca w galerii Cuprum Arena w Lubinie. (Panie nauczą się samoobrony w mniej komfortowych strojach, bo... na szpilkach).

A 31 marca, podobnie jak w latach ubiegłych, panie wezmą udział w treningu związanym z samoobroną w miejskich środkach transportu. Akcja odbędzie się bowiem również przy wsparciu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lubinie. Trening w autobusie będzie poprzedzony miesięcznym treningiem na sali gimnastycznej, tak by panie uczestniczące w programie „Bezpieczna Kobieta” mogły sprawdzić swoje nowe umiejętności w realnych warunkach.

Akcję już po raz siódmy objął swym patronatem starosta lubiński, który sfinansował 10 spotkań (we wtorki i czwartki, w godzinach 18.00–19.30). Będą się one odbywały od 1 do 31 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5, ul. Kilińskiego 12 w Lubinie.

Mundurowi: – Wszystkie zainteresowane udziałem w naszym programie panie prosimy o zapisanie się pod numerem Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP Lubin 76 8406 246 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00), a także u instruktorki, pod nr. telefonu: 533 096 118. Liczba miejsc jest ograniczona do 100, zatem o uczestnictwie zdecyduje kolejność zapisów.

KPP Lubin/ii

Reklama