Kino Muza: „Marsjanin” w 2D i 3D

Matt Damon
fot. NASA/Bill Ingalls (Wikimedia Commons) Film science fiction w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta, legendarnego twórcy „Obcego – 8 pasażera Nostromo”, „Łowcy androidów” i „Prometeusza”.
istotne.pl 0 kino, ck muza lubin, marsjanin, miasto lubin

Reklama

Ekranizacja bestsellerowej powieści Andy’ego Weira. Straszna burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam, w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią.

Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności.

Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają: niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Matt Damon (na zdjęciu; m.in. „Tożsamość Bourne’a”), nominowana do Oscara Kristen Wiig („Druhny”), nominowana do Oscara Jessica Chastain („Wróg numer 1”), nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor („Zniewolony. 12 Years a Slave”), Sebastian Stan („Czarny łabędź”), Sean Bean („Gra o tron”), Jeff Daniels („Czułe słówka”), Michael Peña („American Hustle”) i Kate Mara („House of Cards”).

Czas trwania: 130 min. CK Muza zaprasza w dniach 23–29 października.

CK Muza/ii

Reklama