Zatrzymali 8 praw jazdy w świąteczny weekend

Prędkościomierz
fot. freeimages.com (4seasons) W tym roku na terenie powiatu lubińskiego uprawnienia straciło już 65 kierowców.
istotne.pl 0 policja, miasto lubin

Reklama

O bezpieczeństwo na drogach w trakcie świąt dbali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku. Natomiast zapał kierowców co do nadmiernej prędkości studzili mundurowi wyposażeni w mobilne i przenośne mierniki prędkości.

Aż 8 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista przekroczył ją o 70 km/h. Wśród zatrzymanych kierowców, którzy stracili swoje uprawnienia, było dwóch motocyklistów. Teraz przez trzy miesiące – zgodnie z przepisami – nie będą mogli wsiadać za kierownicę pojazdów mechanicznych.

Od początku roku swoje uprawnienia straciło 65 kierowców. 29 z nich za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h. Kolejnych 36 za punkty karne oraz niestosowanie się do decyzji starosty o zakazie prowadzenia pojazdów. Ci kierowcy, pomimo zakazu, potem jeszcze dwukrotnie wsiadali za kierownice swoich samochodów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami teraz będą musieli wyrabiać prawo jazdy od nowa. Tak jakby w ogóle go nie posiadali.

KPP Lubin/ii

Reklama