Działki pustoszeją, złodzieje się uaktywniają

Światła policyjne
fot. Krzysztof Gwizdała Lubińska policja ostrzega przed kradzieżami na terenach ogródków działkowych naszego powiatu. Sezon działkowy już zamknięty, jednak – niestety – jest to czas, kiedy uaktywniają się działkowi złodzieje.
istotne.pl 0 policja, działka, miasto lubin

Reklama

Pozostawiony bowiem na okres zimowy wartościowy sprzęt bez codziennego nadzoru staje się dla nich łatwym i cennym łupem. Dlatego też lubińska policja przypomina o kilku istotnych zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania do altanki.

Niestety, statystyki policyjne pokazują, że w tym okresie na terenach ogródków działkowych kradzieże zdarzają się bardzo często. Co najczęściej kradną złodzieje? Wszystko, co ma dla nich jakąkolwiek wartość: począwszy od narzędzi, kosiarek, innych elektronarzędzi, czajników, na drzwiach kończąc.

– Aby zminimalizować ryzyko poniesienia szkód, przede wszystkim musimy pamiętać o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w altanach. Można także zainwestować w lepsze zamki, kłódki oraz solidniejsze drzwi – mówią lubińscy funkcjonariusze.

Mundurowi apelują, aby działkowicze kierowali się zasadą przezorności, nie kusili losu i nie ułatwiali „pracy” złodziejom. Ponadto jeżeli jest możliwość zabrania swoich cennych elektronarzędzi na czas zimowy w inne, bardziej bezpieczne miejsce, które będzie częściej doglądane, to należy to zrobić.

I dodają: – Apelujemy do wszystkich działkowiczów lub osób spacerujących na terenie ogródków działkowych, aby zwracali uwagę na osoby obce, które kręcą się w pobliżu altanek. A gdy zobaczą coś podejrzanego – aby powiadomili policję.

KPP Lubin/ii

Reklama