Usłyszała hałas w piwnicy i zadzwoniła na nr alarmowy. Włamywacze wpadli w ręce policji

Usłyszała hałas w piwnicy i zadzwoniła na nr alarmowy. Włamywacze wpadli w ręce policji
fot. B.org 22- i 33-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

W nocy z niedzieli na poniedziałek mieszkanka osiedla Przylesie w Lubinie usłyszała hałasy. Niepokojące dźwięki dochodziły z piwnicy. Ponieważ była godz. 2:00, kobieta zaczęła podejrzewać, że mogą tam przebywać złodzieje. O swoich przypuszczeniach powiadomiła dyżurnego lubińskiej policji. Ten na miejsce skierował funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, sprawcy grasowali w piwnicy od jakiegoś czasu. Przed zatrzymaniem zdążyli włamać się do 7 piwnic oraz wózkowni. Z wnętrza zabierali wszystko, co przedstawiało dla nich jakąkolwiek wartość. Obaj (22- i 33-latek; mieszkańcy Lubina) trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci, zatrzymani w nieustalony sposób weszli w posiadanie klucza do drzwi wejściowych prowadzących do pomieszczeń piwnicznych. Za jego pomocą w łatwy sposób dostali się do środka. A wtedy po kolei włamywali się do piwnic, okradając je. Łupem sprawców padły elektronarzędzia, nalewki, monitor oraz inne przedmioty.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Włamywaczom grozi do 10 lat odsiadki.

KPP Lubin/ii