Bezpieczny Senior w powiecie

Bezpieczny Senior w powiecie
fot. KPP Lubin Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w marcu, w ramach działań prewencyjnych „Babciu, Dziadku, nie daj się oszukać”, zorganizowały spotkania z seniorami.
istotne.pl 0 policja, akcja, miasto lubin

Reklama

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, dbając o bezpieczeństwo osób starszych, prowadzą wiele akcji prewencyjnych mających na celu wzmożenie czujności seniorów oraz uświadomienie ich o realnym zagrożeniu ze strony oszustów. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, że osoby starsze zostają oszukane i niejednokrotnie oddają przestępcom oszczędności swojego życia.

W marcu w Centrum Kultury Muza w Lubinie dzieci i młodzież z lubińskich szkół i przedszkoli przygotowały inscenizacje teatralne o tematyce „Babciu, Dziadku, nie daj się oszukać”. Taka forma przekazu spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem seniorów. Jak sami mówili po obejrzeniu występów, przedstawione przez dzieci scenki trafiły do ich serc i świadomości mocniej niż forma pisana w apelach różnych instytucji.

W maju 2016 roku zostaną przeprowadzone kolejne spotkania z seniorami, na których dzieci z lubińskich szkół przedstawią ciekawe scenki dotyczące bezpieczeństwa osób starszych. Seniorzy będą mogli się dowiedzieć, jak działają oszuści i w jaki sposób można zareagować, aby nie stać się ich ofiarą.

Działania te realizowane są przy współpracy z Domem Dziennego Pobytu Senior w Lubinie i Centrum Kultury Muza.

KPP Lubin/ii

Reklama