Kurs samoobrony dla kobiet za nami

Kurs samoobrony dla kobiet za nami
fot. KPP Lubin W ramach akcji prewencyjnej, zorganizowanej przez lubińską policję, „Bezpieczna kobieta” panie uczyły się pod okiem instruktorów Krav Maga, jak skutecznie radzić sobie w sytuacjach zagrożenia oraz bronić się przed atakiem napastnika.
istotne.pl policja, samoobrona

Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie już po raz siódmy zorganizowały kurs samoobrony dla pań. Przez cały marzec, dwa razy w tygodniu, kobiety z powiatu lubińskiego mogły uczyć się samoobrony pod okiem instruktorów z lubińskiej szkoły Krav Maga.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i gdzie mogą wystąpić sytuacje zagrożenia. Aby im zapobiec i nauczyć uczestniczki kursu przewidywania, realnej oceny zagrożeń oraz prawidłowych zachowań w przypadku ich wystąpienia, instruktorzy starali się stworzyć jak najbardziej realne warunki. Panie uczestniczyły w zajęciach, które odbywały się nie tylko w zaciszu sali gimnastycznej, ale także w lokalu, a więc w miejscu, gdzie jest mała przestrzeń, tłum ludzi, krzesła i brak możliwości szybkiego oddalenia się od sprawcy. Był też trening w środkach komunikacji miejskiej oraz trening... na szpilkach.

Kursantki nauczyły się nie tylko reagować szybko, ale i prawidłowo oceniać zagrożenie, bronić się odpowiednio do ataku, stosować skuteczne techniki w bliskim kontakcie z przeciwnikiem (aktywowanie wrażliwych punktów na ciele człowieka).

Kurs samoobrony dla kobiet za namiKurs samoobrony dla kobiet za namifot. KPP Lubin
Kurs samoobrony dla kobiet za namiKurs samoobrony dla kobiet za namifot. KPP Lubin

W tym roku na zajęcia „na szpilkach” specjalnie przyjechały dwie panie z Wrocławia. Kobiety tłumaczyły, że uczęszczają na co dzień na zajęcia z samoobrony, jednakże tylko na sali gimnastycznej i tylko w butach sportowych. Chciały zatem sprawdzić, czy dałyby radę się obronić na szpilkach właśnie.

Kolejny już kurs odbył się dzięki wsparciu starosty lubińskiego, który sfinansował zajęcia i po raz siódmy objął akcję honorowym patronatem. Do działań przyłączyły się również Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Lubinie, galeria handlowa oraz jeden z lokali gastronomicznych.

KPP Lubin/ii