Policjanci i wolontariusze nie zapomnieli o bezdomnych

Nie zapomnieli o bezdomnych
fot. KPP Lubin Od kilku lat scenariusz wygląda podobnie. Zbiórka żywności przez wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Spotkanie z dzielnicowymi i wskazanie osób najbardziej potrzebujących. Ostatecznie wspólny wyjazd z paczkami.
istotne.pl 0 policja, bezdomność, miasto lubin

Reklama

Okres zimowy, temperatury spadające poniżej zera. To nie jest czas łatwy dla osób bezdomnych. Tym bardziej budujący jest fakt, że już od wielu lat młodzież działająca w Szkolnym Klubie Wolontariusza przy Zespole Szkół nr 1 w Lubinie wraz dzielnicowymi nie zapomina o ludziach, którzy w tym okresie najbardziej potrzebują naszej pomocy. Uczniowie wraz z opiekunkami zbierają produkty żywnościowe oraz inne, które w tym okresie mogą przydać się potrzebującym. Następnie wspólnie z dzielnicowymi ruszają w teren. Młodzi ludzie, poświęcając wolny czas, wraz z policjantami docierają do bezdomnych z paczkami.

W tym roku odwiedzili kilka miejsca, gdzie przebywają osoby potrzebujące. Najwięcej produktów spożywczych dotarło do mieszkańców noclegowni dla bezdomnych prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Corocznie wspólna akcja młodych ludzi i dzielnicowych spotyka się z życzliwością odbiorców paczek, co tym bardziej motywuje młodzież oraz opiekunów do podejmowania kolejnych działań wolontariackich na rzecz potrzebujących.

KPP Lubin/ii

Reklama