Akcja Znicz: 23 kolizje, dwóch pijanych kierowców i jeden pod wpływem narkotyków

Akcja Znicz: 23 kolizje, dwóch pijanych kierowców i jeden pod wpływem narkotyków
fot. www.sxc.hu (nkzs) Od 28 października do 2 listopada legniccy policjanci dbali o bezpieczeństwo w naszym mieście. Nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych na terenach cmentarzy.
istotne.pl alkohol, policja, kolizja, narkotyki

W tym roku policjanci z legnickiej komendy prowadzili akcję Znicz przez 5 dni. W mieście pojawiła się zwiększona ilość pojazdów, szczególnie w okolicach cmentarzy, gdzie o płynność ruchu i bezpieczeństwo pieszych dbali policjanci z drogówki.

– Nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego – mówią legniccy mundurowi. Na terenie powiatu doszło do 23 kolizji drogowych; zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących oraz jednego pod wpływem narkotyków.

W piątkowe popołudnie na ulicy Wrocławskiej policjant z Wydziału Ruchu Drogowego zauważył kierującego pojazdem marki Kia, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusz zatrzymał pojazd do kontroli. Autem kierował obywatel Mołdawii, który miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego pojazd nie ma ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu oraz 30-letniego mężczyznę, któremu grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.