Ścigany listem gończym recydywista zatrzymany. Okradł nawet znajomych, u których mieszkał

Ścigany listem gończym recydywista zatrzymany. Okradł nawet znajomych, u których mieszkał
fot. Krzysztof Gwizdała 36-letniemu oszustowi i złodziejowi grozi kara do 12 lat więzienia.
istotne.pl policja, oszustwo, kradzież, list gończy

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 36-letniego mężczyznę, podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany ma na swoim koncie co najmniej 8 przestępstw. Na przełomie grudnia 2016 r. i stycznia 2017 r. ukradł 2 telefony komórkowe oraz dokumenty z mieszkania należącego do znajomych, w którym jakiś czas mieszkał.

Co więcej, mężczyzna włamał się do jednego ze sklepów meblowych, skąd ukradł bony turystyczne. A w jednym z punktów usługowych wyrwał osobie poszkodowanej saszetkę z dokumentami i sporą sumą pieniędzy. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Ponadto legniccy policjanci udowodnili zatrzymanemu szereg przestępstw gospodarczych, jakich dopuścił się on w ciągu ostatnich dwóch lat. Mężczyzna, posługując się skradzionymi dokumentami, wyłudzał pożyczki w placówkach bankowych na terenie Legnicy, a także namawiał inne osoby do tego procederu.

36-letni legniczanin to recydywista; był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mało tego – był poszukiwany listem gończym. Teraz może trafić za kratki nawet na 12 lat.