Seryjni włamywacze w rękach policji. Mają… 18 i 20 lat

Seryjni włamywacze w rękach policji. Mają… 18 i 20 lat
fot. freeimages.com (Michal Zacharzewski) Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 20-latek oraz jego o dwa lata młodszy kolega, którzy włamywali się do piwnic, pomieszczeń gospodarczych oraz pojazdów na terenie miasta.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Kilka dni temu funkcjonariusz z Wydziału Prewencji legnickiej Komendy Miejskiej Policji, będąc po służbie, zauważył dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu zaparkowanych pojazdów przy alei Rzeczpospolitej w Legnicy. Funkcjonariusz poinformował o tym fakcie policjantów na służbie. Ci zaś na ulicy Bielańskiej zauważyli młodego mężczyznę, który w dłoniach trzymał jakiś przedmiot i na widok mundurowych zaczął uciekać. Po krótkim pościgu młody mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł antenę CB-radia z pojazdu marki VW. Zatrzymany 20-latek trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci zatrzymali 18-latka, czyli wspólnika 20-letniego podejrzanego. Wyszło na jaw, że obaj zatrzymani w ciągu dwóch miesięcy dokonali serii przestępstw przeciwko mieniu. Włamywali się do altanek, pomieszczeń gospodarczych, garaży, piwnic oraz pojazdów na terenie Legnicy. Ich łupem najczęściej padały elektronarzędzia, opony, kosiarki, rowery, radia, a nawet artykuły spożywcze oraz alkohol.

Włamywacze usłyszeli już 23 zarzuty. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Obu podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.