Ukradł torebkę. Chwilę później wpadł w ręce policji

Ukradł torebkę. Chwilę później wpadł w ręce policji
fot. freeimages.com (ROSIKA) Policjanci z Wydziału Prewencji legnickiej komendy, zaraz po zgłoszeniu o kradzieży torebki z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi, korzystając z przekazanego rysopisu sprawcy, zatrzymali go i odzyskali mienie.
istotne.pl policja, kradzież

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odebrał zgłoszenie od kobiety, która poinformowała go, że została okradziona, a wyglądający na około 27–30 lat złodziej uciekł z jej torebką z parku Miejskiego w kierunku ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy.

Zaraz po zgłoszeniu do pokrzywdzonej podjechał patrol. Policjanci zabrali kobietę do radiowozu (chcieli, by w jednostce złożyła zawiadomienie o kradzieży). Tymczasem w okolicach ulicy Jaworzyńskiej zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy.

Policjanci skontrolowali podejrzewanego o kradzież 30-letniego mieszkańca Legnicy. Okazało się, że na ziemi, tuż przy nim, leżały drobne przedmioty, które wcześniej znajdowały się w skradzionej torebce.

Pokrzywdzona rozpoznała swoje rzeczy i złodzieja. Policjanci zatrzymali legniczanina, który przyznał się do popełnienia przestępstwa i wskazał śmietnik, do którego wyrzucił dowód rejestracyjny pojazdu należącego do pokrzywdzonej.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pobawienia wolności.