Rzucił kostką brukową w auto, porysował karoserię. Bo... właściciel go upomniał

Rzucił kostką brukową w auto, porysował karoserię. Bo... właściciel go upomniał
fot. KMP Legnica 50-letniemu wandalowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, wandalizm

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 23 stycznia. Mieszkaniec Legnicy powiadomił mundurowych, że wandal uszkodził jego samochód (marki Opel), który stał na jednym z parkingów w mieście. Na miejscu mundurowi z Wydziału Prewencji KMP ustalili, że sprawca porysował karoserię i kostką brukową wybił tylną klapę bagażnika osobówki.

Cała historia zaczęła w momencie, gdy właściciel Opla zwrócił uwagę grupie mężczyzn, żeby nie sikali pod blokami. Od tego czasu jeden z upomnianych mężczyzn, przechodząc tamtędy z kolegami, z uśmiechem wskazywał pojazd upominającego. Kilka dni później – będąc pod wpływem alkoholu – ten sam mężczyzna poszedł o krok dalej: porysował karoserię Opla na całej jego długości i zniszczył klapę bagażnika.

Mundurowi ustalili, że wandal przebywa w jednym z mieszkań na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że odbywa się tam pijatyka. Podejrzany o zniszczenie mienia mężczyzna został zatrzymany w godzinę po zdarzeniu. Trafił do izby wytrzeźwień, a następnego dnia usłyszał zarzuty.

Podejrzany przyznał się do winy. Teraz 50-letniemu wandalowi grozi kara do pięciu lat więzienia.