Są pieniądze na przebudowę ul. Jaworzyńskiej

Są pieniądze na przebudowę ul. Jaworzyńskiej
fot. UM Legnica Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski i prezydent Legnicy podpisali 30 stycznia w legnickim Ratuszu umowę o udzieleniu miastu dofinansowania unijnego w kwocie 29,8 mln zł w związku z przebudową ul. Jaworzyńskiej.
istotne.pl cezary przybylski

– To ważny, historyczny dzień dla Dolnego Śląska i Legnicy – powiedział marszałek Przybylski. – To wielka kwota, ale udana przebudowa ul. Jaworzyńskiej, poprawiająca bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, zwiększająca mobilność układu komunikacyjnego łączącego miasto z autostradą A4, terenami inwestycyjnymi w LSSE i budowaną drogą S3, była bardzo potrzebna i oczekiwana. Ponadto chodzi nam o zrównoważony rozwój wszystkich subregionów, również Legnicy. To pierwsza taka dotacja, ale nie ostatnia – dodał marszałek.
–- Cieszę się, że Urząd Marszałkowski tak wysoko ocenia naszą strategiczną, o znaczeniu ponadregionalnym inwestycję. Nasz projekt uznany został za przygotowany bardzo profesjonalnie, co również cieszy i daje satysfakcję – mówił Tadeusz Krzakowski.

Marszałek Cezary Przybylski stwierdził, że prezydent, finansując ul. Jaworzyńską z budżetu miasta, podjął ryzykowną, ale odważną decyzję. Ta odwaga się opłaciła, a konsekwencja pokazuje, że było warto. Koszt przebudowy Jaworzyńskiej wynosi ponad 51 mln zł.

Obaj partnerzy zgodzili się także, co do pilnej potrzeby sfinansowania i przeprowadzenia przez władze państwowe innej legnickiej inwestycji – dokończenia budowy (2,5 km) obwodnicy południowo-wschodniej w jej przebiegu poza granicami miasta.