Kompletnie pijany kierowca uszkodził dwa pojazdy. Ujął go… poszkodowany

Kompletnie pijany kierowca uszkodził dwa pojazdy. Ujął go… poszkodowany
fot. freeimages.com (Thiago Felipe Festa) Za złamanie trzech sądowych zakazów pijanemu piratowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl alkohol, policja, kolizja, zakaz

Do zdarzenia doszło 18 stycznia, ok. 20:20. Do dyżurnego legnickiej Policji zadzwonił zaniepokojony kierowca. Poinformował, że na ulicy Rzeczpospolitej doszło do kolizji trzech aut. Sprawca usiłował odjechać z miejsca zdarzenia, ale został powstrzymany przez jednego poszkodowanych kierowców.

Jak ustalili mundurowi z drogówki, 27-letni kierowca pojazdu marki Opel nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył Volkswagena. Wtedy Opel uderzył w prawidłowo jadącego na przeciwnym pasie Fiata, uszkadzając bok tego pojazdu. Sprawca – jak gdyby nigdy nic – próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu to jeden z kierowców uszkodzonych pojazdów.

Jak się okazało, 27-latek był kompletnie pijany. Miał blisko 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, wyszło na jaw, że pirat ma na koncie… trzy sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

27-letni legniczanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.