Dziupla samochodowa zlikwidowana, dwie osoby zatrzymane

Dziupla samochodowa zlikwidowana, dwie osoby zatrzymane
fot. KMP Legnica Podejrzanemu o paserstwo 56-latkowi grozi kara do pięciu lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież, paserstwo, dziupla

W niedzielę 15 stycznia patrol dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy udał się – w innej sprawie – na teren gminy Kunice. Chwilę później mundurowi otrzymali informację, że w tej gminie znajduje się dziupla samochodowa. Na wskazanej posesji rzeczywiście było sporo części samochodowych. Funkcjonariusze już na pierwszy rzut oka stwierdzili, że te elementy mogą pochodzić z przestępstwa.

Dzielnicowi przeszukali tę posesję i znaleźli dwa częściowo zdemontowane pojazdy. Na miejscu błyskawicznie zjawili się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy zidentyfikowali dwa pojazdy: samochód marki Audi A5 oraz Audi Q5. Jak się okazało, oba auta zostały skradzione na terenie Niemiec.

Dwie osoby zostały zatrzymane: 56-letni właściciel posesji oraz przebywający na jej terenie 46-latek. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Starszy z nich usłyszał już zarzut paserstwa. Grozi mu do pięciu lat odsiadki.

Dziupla samochodowa zlikwidowana, dwie osoby zatrzymaneDziupla samochodowa zlikwidowana, dwie osoby zatrzymanefot. KMP Legnica