Ukradł papierosy, alkohol i wędliny. Na gorącym uczynku złapał go policjant po służbie

Ukradł papierosy, alkohol i wędliny. Na gorącym uczynku złapał go policjant po służbie
fot. Podejrzany o usiłowanie kradzieży mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież

Funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zauważył w sklepie spożywczym, zlokalizowanym w jednej z podlegnickich miejscowości, biegnącego z towarem mężczyznę. Usłyszał także krzyki sprzedawczyni. Funkcjonariusz postanowił uniemożliwić ucieczkę złodziejowi. Najpierw zasłonił swoim ciałem wyjście ze sklepu, a następnie kiedy sprawca próbował go wypchnąć, mundurowy obezwładnił podejrzanego.

Jak się okazało, zatrzymany ukradł towar warty prawie 550 zł (głównie papierosy, alkohol i wędliny). Najpierw zapakował artykuły do reklamówek, a kiedy już miał za nie zapłacić, oznajmił, że zapomniał karty i że musi iść po nią do samochodu. Gdy sprzedawczyni zajęła się obsługą kolejnych klientów, „zapominalski” chwycił reklamówki i próbował wybiec ze sklepu. Bezskutecznie.

W plecaku, który sprawca miał przy sobie, policjanci znaleźli m.in. kombinerki, śrubokręty oraz nóż. Niedoszły złodziej trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat odsiadki. Policjanta, który zatrzymał podejrzanego, uhonorowano premią.