materiał promocyjny

Otoczenie mieszkania wpływa na jakość życia – czyli jakie warunki mieszkaniowe są dla nas najlepsze

Projekt osiedla
fot. vantage-sa.pl W opinii psychologów to, gdzie mieszkamy, znacząco wpływa na nasz dobrostan i jakość naszego życia. Na szczęście coraz więcej osób, we Wrocławiu i innych dużych miastach dysponuje środkami finansowymi, które pozwalają na optymalny wybór lokalizacji nowego mieszkania.
istotne.pl 1 mieszkanie, osiedle, miasto legnica

Reklama

W otoczeniu przyrody

Przyroda działa kojąco i uspokajająco na ludzki organizm. Badania prowadzone przez Rogera Ulricha (architekta i psychologa środowiskowego) dowiodły, iż chorzy po operacjach szybciej dochodzą do zdrowia, jeśli przebywają w pokoju z widokiem na zieleń. Dalsze badania, prowadzone już na zdrowych ludziach wykazały, że przebywanie w otoczeniu zieleni zmniejsza poziom stresu, łagodzi także objawy przemęczenia. Dlatego trudno się dziwić, że wiele osób tak bardzo ceni sobie kontakt z naturą. Niektórzy gotowi są mieszkać w miejscu otoczonym zielenią i dojeżdżać, często nawet kilka godzin, do miejsca pracy w centrum miasta. Deweloperzy doskonale o tym wiedzą, dlatego starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują osiedla położone w dużych miastach, ale otoczone terenami zielonymi, tak jak w przypadku inwestycji Promenady Wrocławskie, znajdującej się nad Odrą.

Życie w rytmie miasta

Generacja Y, czyli osoby urodzone w Polsce od połowy lat 80., stoi w tym momencie przed decyzją o nabyciu wymarzonego mieszkania. To ludzie ceniący szczególnie rozwój, wysoką jakość życia i bogate doświadczenie życiowe, dlatego szukają osiedli tętniących życiem, zlokalizowanych w pobliżu centralnych części miast, takich jak Dorzecze Legnickiej we Wrocławiu. Tam mogą w pełni korzystać z tego, co ma im do zaoferowania duża metropolia – doskonałe restauracje, kluby, kina, centra handlowe. Młodym ludziom najczęściej wystarczą regularne wyjazdy za miasto, w celu zregenerowania sił i złapania wiatru w żagle.

Klucz do szczęścia to znajomość własnej natury

Należy być świadomym swojej osoby i wiedzieć, czego potrzebujemy i co jest dla nas dobre, żeby być świadomym, czego szukać w naszym otoczeniu i jakie ono będzie dla nas najbardziej optymalne. Musimy znać swoje potrzeby i być ich świadomi. Wybór mieszkania to często decyzja na całe życie – powinna być mądra i optymalnie odpowiadać naszemu temperamentowi i upodobaniom. Oferty mieszkaniowe na rynku pierwotnym we Wrocławiu są tak przygotowane, aby nawet najbardziej wymagający klient znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Reklama