Policjanci uratowali życie mężczyznom uwięzionym w płonącym mieszkaniu

Policjanci uratowali życie mężczyznom uwięzionym w płonącym mieszkaniu
fot. KMP Legnica Mundurowi uratowali życie dwóm mieszkańcom miasta.
istotne.pl policja, pożar

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków mieszkalnych na osiedlu Kopernik w Legnicy. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy kom. Zbigniew Kopij i st. asp. Jacek Kalika w czasie patrolu zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się gęsty dym. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

Weszli na klatkę schodową; panowało tam gęste zadymienie. Przy mieszkaniu, z którego wydobywał się dym, stał sierż. Kamil Kwiatkowski z lubińskiej komendy, który był w czasie wolnym od służby. On jako pierwszy poczuł dym w sąsiednim mieszkaniu. Wszedł do lokalu i pomógł wyjść 46-latkowi. Potem poinformował przybyłych policjantów, że w środku objętego pożarem mieszkania jest jeszcze jeden mężczyzna.

Mundurowi z KMP w Legnicy bez chwili wahania weszli do palącego się lokalu i wyciągnęli zeń 72-latka.

Policjanci udzielili obu poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej, a po chwili przekazali ekipie pogotowia ratunkowego. Uratowani mężczyźni trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za odważne, szybkie i sprawnie przeprowadzone działania, które z całą pewnością uchroniły mieszkańców legnickiego budynku mieszkalnego przed tragedią, komendant wojewódzki policji nadinspektor Tomasz Trawiński uhonoruje policjantów nagrodą pieniężną.