Uciekał przed policją skradzionym w Czechach autem. Ukrył się… w polu kukurydzy

Uciekał przed policją skradzionym w Czechach autem. Ukrył się… w polu kukurydzy
fot. freeimages.com (Elizabeth Thompson) 29-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, kradzież, ucieczka, pościg

Policjanci uzyskali informację, że w jednej z podlegnickich miejscowości znajduje się pojazd pochodzący z kradzieży. Na miejscu mundurowi zauważyli zaparkowany samochód marki Mercedes z polskimi blachami. Siedzący w aucie mężczyzna na widok funkcjonariuszy gwałtownie ruszył, próbując staranować radiowóz, a potem zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Uciekinier nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe mundurowych. Gdy ci próbowali go wyprzedzić, on usiłował zepchnąć radiowóz na inne auta.

W pewnym momencie kierowca Mercedesa wjechał w zamkniętą uliczkę, na końcu drogi porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo.

Na miejsce dotarły też inne radiowozy. Policjanci w trakcie przeszukania terenu zatrzymali mężczyznę, który chciał ukryć się na polu kukurydzy. 29-letni legniczanin trafił do policyjnego aresztu. A trzy dni później sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Odzyskany pojazd trafił na policyjny parking. (Policjanci ustali, że Mercedesa ukradziono w sierpniu w Czechach. Wartość auta to 200 tys. zł).