Przestępczy kwartet w rękach policji. Mają… 19–20 lat

Przestępczy kwartet w rękach policji. Mają… 19–20 lat
fot. KMP Legnica Najstarszy z nich – poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości 20-latek – może trafić za kratki nawet na 10 lat.
istotne.pl policja, narkotyki

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 20 lat. Cała czwórka podejrzana jest między innymi o jazdę pod wpływem narkotyków, posiadanie oraz handel środkami odurzającymi. Wśród zatrzymanych był również mężczyzna poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Zatrzymanie miało miejsce 16 lutego, około 2:00. Mundurowi na jednej z ulic w Legnicy zauważyli osobowego Volkswagena, którym podróżowało czterech mężczyzn. Na widok policjantów jeden z pasażerów wysiadł z auta i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast powiadomili o tym inny patrol, który zatrzymał uciekiniera

W samochodzie, pod kurtką zostawioną przez uciekającego 20-latka, znajdowało się blisko 700 rynkowych porcji marihuany. Co więcej, wyszło na jaw, że uciekinier był poszukiwany, bo ma do odbycia karę półtora roku więzienia.

Mało tego, w schowku pojazdu mundurowi znaleźli tzw. piko, czyli metamfetaminę, która należała do jednego z pasażerów. Wyszło też na jaw, że 19-letni kierowca prowadził VW pod wpływem narkotyków. Cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

Poszukiwany 20-latek, który miał przy sobie znaczne ilości marihuany, od pewnego czasu handlował narkotykami. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 19-latek, który wpadł z metamfetaminą, może trafić za kratki na 3 lata. Czyn, którego dopuścił się kierowca, zagrożony jest karą do dwóch lat odsiadki.