20-latka z Legnicy usłyszała 34 zarzuty za kradzieże

20-latka z Legnicy usłyszała 34 zarzuty za kradzieże
fot. Krzysztof Gwizdała Łupem zatrzymanej padały przedmioty pozostawione w altanach m.in. narzędzia ogrodowe, siekiery, kanistry, pompy ogrodowe, sprzęt elektroniczny, sprzęt pszczelarski, piły ręczne, kosiarki spalinowe, wiertarka oraz rower.
istotne.pl kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili i zatrzymali kobietę podejrzaną o popełnienie kilkudziesięciu przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymana to 20 – letnia mieszkanka Legnicy.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzana działała przez ostatnich kilka miesięcy. W tym czasie wielokrotnie dopuszczała się kradzieży i kradzieży z włamaniem głównie do altan na terenie ogródków działkowych w powiecie legnickim. Łupem zatrzymanej padały przedmioty pozostawione w altanach m.in. narzędzia ogrodowe, siekiery, kanistry, pompy ogrodowe, sprzęt elektroniczny, sprzęt pszczelarski, piły ręczne, kosiarki spalinowe, wiertarka oraz rower.

Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonych opiewają na kwotę blisko 12 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali już część skradzionego mienia, które zwrócono właścicielom. Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych, podejrzanej przedstawiono 34 zarzuty za kradzieże mienia i kradzieże z włamaniem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.