19-latek uciekał przed policją i wjechał w drzewo

19-latek uciekał przed policją i wjechał w drzewo
fot. KMP Legnica Nastolatkowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja

Do zdarzenia doszło w Goliszowie (powiat legnicki, gmina Chojnów). Policjanci z wydziału prewencji zauważyli pojazd marki Fiat. Kierowca nie dość, że jechał z nadmierną prędkością, to jeszcze całą szerokością drogi. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli.

Młody mężczyzna nie zatrzymał się, przeciwnie – przyspieszył i zaczął uciekać przed mundurowymi. Ci ruszyli w pościg.

Chwilę później kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. Z pojazdu wybiegły cztery osoby, które uciekły do lasu. Policjantom udało się zatrzymać dwie z nich.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Tymczasem do funkcjonariuszy podszedł leśniczy, który poinformował ich, że około 3 km od miejsca wypadku znajdują się dwie osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą. Policjanci zastali tam kobietę i mężczyznę. Oboje przyznali się do tego, że jechali wspomnianym Fiatem.

W wyniku działań policjantów z Chojnowa ustalono, że pojazd prowadził 19-letni mężczyzna. Pobrano mu krew do badań. W świetle nowych przepisów nastolatkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, grozi kara do 5 lat odsiadki. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 2500 zł.