materiał promocyjny

Malowanie na dużych powierzchniach? Wypróbuj farbę inwestycyjną

Malarz malujący ścianę
fot. nobiles.pl Każdy, kto ma przed sobą zadanie pomalowania większej powierzchni, musi zmierzyć się z kilkoma przeciwnościami. Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do malowania dużych powierzchni i dlaczego korzystnie jest wypróbować farbę inwestycyjną.
istotne.pl 1 remont, malarstwo, miasto legnica

Reklama

Jakie cechy charakterystyczne powinna mieć farba do dużych powierzchni?

Najważniejszą cechą jest wydajność farby, którą malowana będzie duża powierzchnia. Liczy się nie tylko stosunek ceny do jakości, ale też wydajności i ceny farby. Dużą zaletą farby inwestycyjnej, np. Nobiles Nobimal jest to, że nie kosztuje dużo, a można nią pomalować spore powierzchnie. Wydajność farby wynosi 10 m2 na 1 litr farby. Cenny jest wybór nieco tańszej farby, ale takiej, która charakteryzuje się dużą wydajnością i dobrym kryciem oraz paroprzepuszczalnością. Taka decyzja pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy, co przy większych remontach prawie zawsze jest pożądane.

Kolejną kwestią, jaka ma znaczenie wtedy, gdy będziemy zmagać się z malowaniem dużej powierzchni np. całego mieszkania, jest uniwersalność takiej farby. Chodzi o to, aby była dostosowana do różnego rodzaju powierzchni. Zadanie to z łatwością spełni Nobiles Nobimal, którą można malować powierzchnie cementowo-wapienne, a także gipsowo-kartonowe oraz gipsowe. Problemem nie są ponadto ściany pomalowane wcześniej farbami emulsyjnymi.

Rodzaj farby do dużych powierzchni a sposób malowania ściany

Bardzo możliwe, że malowanie dużej powierzchni wymagać będzie różnych metod malowania. A to ze względu na niejednorodny typ powierzchni. Dlatego, z tego powodu warto wybrać rodzaj farby, którym można malować przy użyciu pędzla, wałka lub natrysku. Zawsze łatwiej jest zmienić sposób aplikacji niż rodzaj farby. Także i pod tym względem bardzo dobrze oceniana jest wspomniana już farba inwestycyjna, która określana jest jako farba ekonomiczna.

Wybór farby inwestycyjnej – a pojemność opakowania

Podczas malowania nierzadko zużywa się więcej farby, niż zostało to zaplanowane. Nadprogramowe straty farby to częste zjawisko. Bardzo pomocne są w takich sytuacjach farby w opakowaniach o różnych pojemnościach. Zawsze jest lepiej dokupić 3 litry farby, które się wykorzysta, niż 10 litrów, na które nie będziemy mieli pomysłu, a stanowić będą jedynie zbędny wydatek.

Reklama