Dwaj kierowcy uciekali przed policją. Jeden był pijany, drugi nie miał prawa jazdy

Dwaj kierowcy uciekali przed policją. Jeden był pijany, drugi nie miał prawa jazdy
fot. freeimages.com (varglesnarg) Obu podejrzanym grozi teraz kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl alkohol, policja, prawo jazdy

Do pierwszego zdarzenia doszło na ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Policjanci z drogówki zauważyli motocyklistę, który popełnił wykroczenie drogowe. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący jednośladem nie zatrzymał się, przeciwnie: gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze podjęli więc pościg.

Motocyklista swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Chwilę później został przyblokowany przez pojazd ciężarowy, który uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Pirat został zatrzymany.

Jak się okazało, 23-letni mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów wymaganych podczas kontroli. Nie posiadał też prawa jazdy kat A.

Drugi pościg miał miejsce w Miłkowicach. Funkcjonariusze z Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Ten również nie zareagował na sygnały dawane przez mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach 36-letniego mężczyznę udało się zatrzymać. Czuć było odeń wyraźną woń alkoholu. I rzeczywiście, mężczyzna był kompletnie pijany; wydmuchał blisko 2 promile.

Teraz obu nieodpowiedzialnym kierowcom grozi do 5 lat więzienia.