materiał promocyjny

Kilka ciekawych rozwiązań dla aranżacji ogrodu

Meble ogrodowe
fot. produktyogrodowe.pl Wiosna to czas intensywnych prac w ogrodzie. Trzeba posprzątać po zimie, przygotować rośliny do nowego sezonu wegetacji i wreszcie uzupełnić niektóre elementy aranżacji.
istotne.pl 1 ogród, meble, miasto legnica

Reklama

Najwięcej problemów sprawiają miejsca o charakterze gospodarczym, nie zawsze wyglądają estetycznie i nie wiemy jak je zasłonić. Oto kilka pomysłów jak można nadać im inny wymiar.

1. Kompostownik

To miejsce najczęściej znajduje się gdzieś w zakątkach ogrodu. Służy do składowania zeschniętych i zwiędłych części roślin, które po procesie gnicia stają się bardzo dobrym nawozem naturalnym. Niestety sterty kompostownika nie wyglądają estetycznie. Do ich zasłonięcia wystarczy użyć drewnianych palisad, które je zakryją.

2. Kosz na śmieci

Jak wiemy wymagany jest przy każdej posesji. Plastikowe kubły nie są reprezentacyjne. Dobrym pomysłem na ich ukrycie są drewniane obudowy, które można wkomponować w ogólną aranżację ogrodu. Wielkość obudowy powinna być dostosowana do ilości pojemników (segregacja). Innym rozwiązaniem zasłonięcia śmietnika może być pergola obsadzona krzewami róż. Każde z tych rozwiązań poprawia wygląd ogrodu.

3. Drewutnia

To miejsce na gromadzenie drewnianych klocków do kominka lub opału na grill. Skutecznie zabezpiecza drewno przed działaniem czynników atmosferycznych, zwłaszcza deszczu i śniegu. W ten sposób gromadzone drewno nie zamaka, a świeżo ścięte może wyschnąć. Drewutnia daje możliwość gromadzenia drewna w sposób uporządkowany, można go układać według wielkości i później brać zgodnie z potrzebami. Kilka ciekawych i niedrogich propozycji zagospodarowania tych newralgicznych miejsc można znaleźć na stronie www.produktyogrodowe.pl.

4. Bruk w plastrach

To nietypowe, ale bardzo oryginalne zagospodarowanie ścieżek ogrodowych. Bardzo efektownie wygląda w ogrodach utrzymanych w stylu naturalnym. Wykonany jest z odpowiednio impregnowanego drewna naturalnego, które zapewnia trwałość podłoża. Takie wykończenie ścieżek ogrodowych jest bardzo przyjazne dla użytkowników, daje poczucie ciepła, można chodzić po nich nawet boso. W czasie deszczu woda swobodnie spływa do ziemi, nie tworzą się kałuże. Tego typu ścieżki powinny być po bokach wykończone rollbordami lub niskimi palisadami, które zabezpieczą drewniany bruk przed odkształceniami.

W wykończeniu ścieżek o nietypowym kształcie można zastosować drewniany bruk luzem. Pojedyncze elementy doskonale nadają się do wykończenia krętych, wąskich dróżek. Jest to zajęcie pracochłonne, ale efekt jest tego wart.

Uzupełnieniem drewnianych ścieżek mogą być różnego rodzaju podesty i mostki drewniane dopasowane do naturalnego usytuowania ogrodu, będą stanowiły doskonałe uzupełnienie małej architektury.

Meble ogrodoweMeble ogrodowefot. produktyogrodowe.pl

Fot: Wykorzystanie drewnianych płotów z www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

Reklama