19-latek wpadł z dużą ilością marychy i metamfetaminy

19-latek wpadł z dużą ilością marychy i metamfetaminy
fot. KMP Legnica Młodemu mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, narkotyki

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uzyskali informację na temat pary, która w jednym z mieszkań na terenie miasta miała ukrywać znaczne ilości narkotyków.

Mundurowi udali się do lokalu użytkowanego przez 43-letnią kobietę i 19-letniego mężczyznę. Gdy się tam pojawili, 43-latka usiłowała przysłonić ciałem wejście do pomieszczeń, w których znajdowały się narkotyki. (Gdy zaś policjanci wchodzili do jednego z tych pomieszczeń, inna kobieta znajdująca się w rzeczonym mieszkaniu wyrzuciła część narkotyków przez okno).

W sumie funkcjonariusze przechwycili ponad tysiąc porcji handlowych środków odurzających (po około 500 działek marihuany i metamfetaminy). Mundurowi zabezpieczyli też m.in. wagę i urządzenia do rozdrabniania narkotyków.

19-latek i 43-latka zostali zatrzymani. Temu pierwszemu przedstawiono zarzuty posiadania i handlu środkami odurzającymi. Młody mężczyzna, któremu grozi teraz nawet do 10 lat więzienia, dostał dozór policyjny.

NarkotykiNarkotykifot. KMP Legnica