Rodzina najmłodszego policjanta z drogówki podziękowała mundurowym

Rodzina najmłodszego policjanta z drogówki podziękowała mundurowym
fot. KMP Legnica Mały Oliwier wraz z mamą i babcią przyjechał do komendy, by podziękować policjantom za ich wzorową postawę.
istotne.pl policja, bezpieczeństwo

Funkcjonariusze z legnickiej drogówki – mł. asp. Kacper Ekiert i sierż. Jarosław Kądziołka – usłyszeli z jednego z aut stojących w korku wołanie o pomoc. Kierująca wraz z pasażerem krzyczeli, że w samochodzie mają córkę, której odeszły wody płodowe i która zaczęła rodzić.

Policjanci zareagowali natychmiast. Włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne i pilotowali samochód z ciężarną do szpitala. Po dotarciu na miejsce przekazali rodzącą kobietę pod opiekę lekarzy. Kilka minut później na świecie pojawił się mały chłopczyk, Oliwier.

Chłopiec wraz z mamą i babcią przyjechał 30 maja do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, by podziękować policjantom za ich wzorową postawę, a komendantowi miejskiemu mł. insp. Leszkowi Zagórskiemu oraz naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Tomaszowi Kopcie – pogratulować tak oddanych służbie funkcjonariuszy.

Komendant Zagórski wręczył Oliwierowi maskotkę dolnośląskiej policji – Komisarza Lwa. Chłopcu nadano też tytuł najmłodszego policjanta legnickiej drogówki. Zaś od mundurowych, którzy mu pomogli, maluch otrzymał misia z białą czapką, atrybutem funkcjonariusza z drogówki. Maskotka ma Oliwierowi zawsze przypominać o okolicznościach, w jakich przyszedł na świat.