materiał promocyjny

Biurowe vs. przemysłowe – jakie niszczarki dokumentów sprawdzą się w mojej firmie?

Ścinki papieru
fot. avarus.pl Wybór niszczarki dokumentów powinien być podyktowany rzeczywistymi potrzebami przedsiębiorstwa. Niszczarki biurowe to najczęściej wykorzystywane w biurach urządzenia przeznaczone do utylizacji poufnych dokumentów. Możemy wyróżnić w śród nich niszczarki dokumentów wyposażone w najprostszą konstrukcję mechanizmu niszczącego, która tnie papier wzdłuż jednej krawędzi tworząc wąskie paski papieru o długości równej długości utylizowanego dokumentu.
istotne.pl 1 biuro, miasto legnica

Reklama

Bardziej skomplikowane niszczarki biurowe dodatkowo tną papier w poprzek dokumentu. W asortymencie sklepów z urządzeniami biurowymi można również znaleźć zaawansowane konstrukcje, które poza mechanicznym niszczeniem dokumentów stosują również metody utylizacji chemicznej. W zdecydowanej większości standardowe niszczarki biurowe są również wyposażone w mechanizmy umożliwiające skuteczną utylizację elektronicznych nośników danych – płyt CD i DVD.

Profesjonalne niszczarki przemysłowe to urządzenia, które wyróżnia niespotykana wydajność oraz bogata funkcjonalność. Cechą charakterystyczną niszczarek przemysłowych jest typ stosowanych podajników papieru. Do najpopularniejszych należą podajniki taśmowe oraz szczelinowe ze szczeliną podawczą umożliwiającą jednorazowe podanie dokumentów o objętości standardowej ryzy papieru. Wszystkie profesjonalne niszczarki przemysłowe są wyposażone w mechanizmy umożliwiające niszczenie płyt CD i DVD. Niektóre modele dodatkowo niszą puszki aluminiowe i butelki plastikowe. Dodatkowym atutem wielu niszczarek przemysłowych jest możliwość ręcznego określenia szerokości paska, a co za tym idzie poziomu bezpieczeństwa niszczarki.

Decydując się na zakup niszczarki dokumentów należy w pierwszej kolejności oszacować ilość oraz poziom tajności niszczonych dokumentów, a także typ najczęściej niszczonych nośników danych. Niszczarki przemysłowe bardzo dobrze sprawdzają się w dużych przedsiębiorstwach, w których obieg dokumentów jest naprawdę duży oraz wszędzie tam, gdzie ze względu na specyfikę prowadzonej działalności generuje się bardzo dużo dokumentów poufnych. Urządzenia przemysłowe to także bardzo dobre rozwiązanie w średnich przedsiębiorstwach, w których jedna niszczarka dokumentów może być wykorzystywana przez kilka, a nawet kilkanaście działów. W przypadku niewielkiego przedsiębiorstwa generującego ograniczoną ilość dokumentów profesjonalna niszczarka biurowa powinna bez problemu sprostać potrzebom firmy.

Niszczarki dokumentów – jak zwiększyć skuteczność działania?

Niszczarka dokumentów nie gwarantuje w pełni skutecznej utylizacji. Dokumenty zniszczone przez niszczarkę mogą być odtworzone ręcznie lub z wykorzystaniem komputerowej analizy i obróbki danych. Każda niszczarka dokumentów pozostawia na papierze indywidualne cechy, które umożliwiają identyfikację miejsca zniszczenia dokumentu i ułatwiają jego odtworzenie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo niszczarki – dotyczy to przede wszystkim prostych urządzeń, które tną papier wzdłuż jednej krawędzi – należy wkładać papier do niszczarki tak, aby linie cięcia nie były równoległe do linii tekstu. Dodatkowym zabiegiem, który utrudni ręczne odtworzenie zutylizowanych dokumentów jest mieszanie pasków papieru. Można to zrobić poprzez wymieszanie ścinków znajdujących się w zbiorniku niszczarki po zniszczeniu dokumentów lub wprowadzając dokumenty do niszczarki w przypadkowej kolejności.

Opinie na temat niszczarki dokumentów – jak odróżnić marketing od opinii użytkowników?

Internet jest bogatym źródłem wiedzy na praktycznie każdy temat. Niestety informacje, do których docieramy za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych nie zawsze są rzetelne. Opinie klientów na temat wybranych urządzeń elektronicznych nie stanowią tu wyjątku. Czy to oznacza, że wszystkie opnie na tematy wybranego modelu niszczarki dokumentów, które znajdziesz online są zmyślone? Oczywiście, że nie. Warto jednak pamiętać o tym, że opinie i rankingi, do których docieramy mogą być wynikiem działań sztabu marketingowców i należy do nich podchodzić ostrożnie.

Osobom, które całkowicie nie wierzą w opinie publikowane na stronach i forach internetowych polecamy śledzenie rankingów sprzedaży. Ranking sprzedaży dostarcza informacji na temat tego, które niszczarki dokumentów są najchętniej kupowane przez przedsiębiorców, co może świadczyć o relatywnie dobrym stosunku jakości do ceny.

Reklama