Złodziej z zakazem i seryjny włamywacz wpadli w czasie… kontroli drogowej

Złodziej z zakazem i seryjny włamywacz wpadli w czasie… kontroli drogowej
fot. MZ 30-letniemu kierowcy grozi kara do 5 lat więzienia. Włamywacz-recydywista może trafić za kratki nawet na 15 lat.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, zakaz, recydywista

Do zatrzymania doszło 3 lutego. Policjanci z legnickiej drogówki postanowili skontrolować na ulicy Wielogórskiej pojazd marki BMW. Samochodem jechało dwóch mężczyzn. Jak się okazało, obaj byli poszukiwani. 30-letni kierowca z sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – przez policję, a 31-letni pasażer – przez wymiar sprawiedliwości, bo ma do odbycia karę 3 lat więzienia.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Co więcej, wyszło na jaw, że mają oni na koncie szereg przestępstw. 30-latek wraz z innym swoim kolegą w listopadzie ub.r. ukradł kamerę monitoringu z jednego z legnickich sklepów. 31-latek zaś w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy co najmniej 10 razy kierował pojazd mimo prawomocnej decyzji o cofnięciu uprawnień. Ma też na koncie 4 kradzieże w włamaniem do ciężarówek. A we wrześniu wraz z 21-latkiem włamał się do magazynu, skąd ukradł m.in. ploter tnący, kolumny estradowy, przewody elektryczne, 10 kartonów herbaty oraz 40 opakowań papieru.

Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia. Sprawa jest rozwojowa, policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. 30-letniemu kierowcy grozi kara do 5 lat więzienia. Włamywacz-recydywista może trafić za kratki nawet na 15 lat.