Kolejni kierowcy na podwójnym gazie zatrzymani przez drogówkę

Kolejni kierowcy na podwójnym gazie zatrzymani przez drogówkę
fot. freeimages.com (penelope12) 69- i 37-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia.
istotne.pl alkohol, policja

We wtorek 7 lutego na ulicy Jagiellońskiej policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault. W trakcie rozmowy z 69-letnim kierowcą wyczuli woń alkoholu. Okazało się, że legniczanin miał blisko 2 promile w organizmie.

Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł w ręce policjantów około 17:00 na ulicy Jaworzyńskiej. Młody mężczyzna miał blisko 1,6 promila.

Teraz obu pijanym kierowcom grozi kara do dwóch lat odsiadki. Policja przypomina: – Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł (w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu) oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.