Sprzedawali podróby maskotek i zegarków. Towar warty prawie 370 tys. zł przejęty

Sprzedawali podróby maskotek i zegarków. Towar warty prawie 370 tys. zł przejęty
fot. KMP Legnica Właścicielom firm, które wprowadzały do obroty nieoryginalne towary, grozić może nawet do dwóch lat więzienia.
istotne.pl policja

Legniccy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informacje, że na terenie Legnicy i gminy Krotoszyce działają firmy, które sprzedają podrobione towary przez internet. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą i przy współudziale kancelarii prawnej z Warszawy, która reprezentuje pokrzywdzonych właścicieli znaków towarowych, sprawdzili siedziby wspomnianych firm.

Uzyskane przed mundurowych informacje potwierdziły się. Maskotki, zegarki, miksery i podgrzewacze do wody zostały bezprawnie opatrzone znakami towarowymi znanych firm.

Policjanci zabezpieczyli ponad „lewych” 800 maskotek, 60 mikserów, a także blisko 100 podgrzewaczy do wody oraz ponad 800 zegarków zegarków. (Wartość przejętego towaru to blisko 370 tysięcy złotych).

Właścicielom firm, które wprowadzały do obroty nieoryginalne towary, grozić mogą wysokie grzywny, a nawet kary do dwóch lat więzienia.